• 05
  • wrzesień

Skuteczne metody leczenia niepłodności – Tradycyjna Medycyna Chińska

W Polsce blisko 3 mln osób cierpi na niepłodność. Co ósma para nie może się doczekać własnego dziecka. Lekarze medycyny zachodniej „rozkładają ręce” – aż 60% przypadków niepłodności stanowi tak zwana „niepłodność idiopatyczna” (niewiadomego pochodzenia) – niemożliwa do leczenia ze względu na ograniczone metody diagnostyki. Tam, gdzie kończą się możliwości medycyny zachodniej, z pomocą przychodzi jednak Tradycyjna Medycyna Chińska. Cenione na całym świecie metody holistycznej diagnostyki TCM pozwalają spełnić marzenia o rodzicielstwie. Docierając do przyczyny, pozwalają na skuteczne leczenie — co ważne — nie wywołując skutków ubocznych.

Niepłodność, a bezpłodność – różnice

Niepłodność często mylona jest z bezpłodnością. Tymczasem są to dwa zupełnie różne pojęcia. Niepłodność z definicji określana jest jako „stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych”. Bezpłodność z kolei WHO określa jako „trwałą niezdolność do zostania rodzicem, dotycząca zarówno kobiety, jak i mężczyzny”. Według medycyny zachodnie bezpłodność jest nieuleczalna. Dla dotkniętych nim par jedyną szansą na posiadanie dziecka pozostaje zapłodnienie pozaustrojowe – tak zwane „in vitro”.

Niepłodność idiopatyczna

Niepłodność idiopatyczna to szczególny rodzaj niepłodności — obok bezpłodności stanowi najgorszą diagnozę dla par starających się o dziecko. Ograniczone metody diagnostyki medycyny zachodniej nie pozawalają na zdiagnozowanie przyczyn, a co za tym idzie — skuteczne leczenie choroby. Z pomocą przychodzi Tradycyjna Medycyna Chińska. Cenione na całym świecie metody holistycznej diagnostyki TMC pozwalają spełnić marzenia o rodzicielstwie. Docierając do przyczyny, pozwalają na skuteczne leczenie — co ważne — nie wywołując skutków ubocznych. Czy nie warto jednak od nich zacząć?

Tradycyjna medycyna chińska – rola holistycznej diagnostyki w skutecznym leczeniu przyczyn niepłodności

Metody diagnostyki stosowane przez TMC różnią się w zasadniczy sposób od tych stosowanych przez medycynę zachodnią. Stan zdrowia pacjenta oceniany jest całościowo, poprzez pryzmat ogólnego funkcjonowania organizmu. W trakcie pierwszej wizyty w klinice medycyny chińskie lekarz przeprowadza bardzo dokładny wywiad dotyczący stanu organizmu pacjenta: ogólnego samopoczucia, ilości i jakości snu oraz wypróżnień, a także jego diety. W celu diagnozowania poszczególnych chorób brane są pod uwagę specyficzne objawy pomijane przez medycynę wschodu. Lekarz TMC ogląda język pacjenta, którego wygląd (barwa, rodzaj nalotu) jest źródłem niezwykle cennych informacji o stanie zdrowia. Pod uwagę brany jest również stan włosów, paznokci i skóry. Podczas ogólnej oceny zdrowia pacjenta mierzony jest również puls na przegubach obu rąk. Co ciekawe — w odróżnieniu od medycyny zachodniej, tradycyjna medycyna chińska wyróżnia aż 50 rodzajów pulsu. Wnikliwi Chińczycy pod lupę biorą jego siłę, szybkość, a także oceniają napięcie samych ścian naczyń krwionośnych, które wskazuje na stopień ich wypełnienia i rozkład przepływającej krwi. Doświadczony mistrz medycyny chińskiej bez problemu jest w stanie wskazać, w którym miejscu sieci meridianów uległo zatrzymanie energii Qi, której prawidłowy przepływ warunkuje zdrowie, którego przejawem jest płodność. Najważniejszym organem regulującym płodność są według tradycyjnej medycyny chińskiej nerki i to o nie trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Jednym z głównych zadań nerek jest regulacja cyklu płciowego i zarządzanie energią yin, odpowiedzialną za przygotowanie ciała kobiety do ciąży.

Skuteczność Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w leczeniu niepłodności w Polsce i na świecie

„Jestem lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który początkowo szkolił się w medycynie zachodniej. Kończąc Uniwersytet Medyczny, zdałam sobie sprawę, że tradycyjna medycyna zachodnia nie poradzi sobie z wieloma problemami. Postanowiłam rozszerzyć kwalifikacje i podjęłam studia medycyny chińskiej”

– wyjaśnia w filmie dokumentalnym Inside Harley Street (BBC) dr Xiao-Ping Zhai, która od dziesięcioleci pomaga kobietom w poczęciu dziecka, korzystając z metod tradycyjnej medycyny chińskiej, które w Polsce stosowane są w Klinice Mistrza Zhang.

Pomimo wspaniałych osiągnięć medycyny zachodniej, której zawdzięczamy takie metody zapłodnienia jak in vitro, inseminację wewnątrzmaciczną czy mikroiniekcję plemnika do komórki jajowej, metodami medycyny zachodniej nie jesteśmy w stanie poprawić jakości komórek jajowych ani plemników, która jest podstawą skutecznego zapłodnienia.

Skuteczne leczenie niepłodności metodami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 

W badaniach opublikowanych w 2009 r. przez Uniwersytet Harvarda podano, że co roku 1,3 mln pacjentek w USA poddaje się farmakologicznemu leczeniu niepłodności. Kobiety te uskarżają się na dolegliwości psychiczne będące efektem ubocznym przyjmowania hormonów.

Tradycyjna Medycyna Chińska nie ingeruje sztucznymi metodami w organizm człowieka. Jej celem jest przywrócenie stanu prawidłowości w sposób naturalny i całkowicie nieszkodliwy. Metody pozbawione skutków ubocznych coraz częściej wybierane są jako pierwsze źródło wsparcia płodności, a nie ostatnia deska ratunku, gdy zawiodą metody in vitro.

Podstawą Tradycyjna Medycyna Chińska pomaga przywrócić prawidłowe działanie układu rozrodczego, by organizm funkcjonował na tyle dobrze, by doszło do poczęcia i co najważniejsze – utrzymania ciąży.

Rosnąca świadomość społeczna dotycząca korzyści wynikających z leczenia metodami TCM sprawia, że coraz częściej są one wybierane przez pacjentów jako „wyjściowe” w procesie leczenia, a nie — jak dawniej — jako ostatnia deska ratunku. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy i zdrowia. Wiedza i dobra energia doświadczonego lekarza medycyny chińskiej sprawia, że pary ze spokojem i pozytywnym nastawieniem oczekują na swojego potomka.

Metody leczenia niepłodności stosowane w Klinice Mistrza Zhang prowadzonej przez wybitnego profesora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 

Tradycyjna Medycyna Chińska niesie pomoc parom bezskutecznie starającym się o dziecko. TMC pomaga poprawić funkcjonowanie i produktywność macicy oraz wprowadza optymalne warunki dla rozwoju ciąży. Dobre skutki przynosi pobudzanie układu rozrodczego, poprawa cyklu menstruacyjnego, funkcjonowania jajników i komórek jajowych oraz poprawa jakości komórek rozrodczych. Tradycyjna Medycyna Chińska zaleca następujące metody:

Akupunktura

Zabiegi akupunktury pozwalają unormować przepływ energii qi w organizmie i poprawić ukrwienie narządów rodnych.

akupunktura

Mieszanki ziołowe

Parom borykającym się z niepłodnością idiopatyczną zaleca się picie naparów z mieszanek indywidualnie dobranych ziół dopasowanych po chińskiej diagnozie przyczyny problemu niepłodności. 

Leczenie niepłodności w Klinice Mistrza Zhang – pozostałe zalecenia

Dieta

“Jedz tylko to, co rzeczywiście jest żywnością – tak brzmi podstawowa zasada, jaką należy się kierować w komponowaniu codziennego menu” – zalecenia TCM dotyczące diety znajdą Państwo TUTAJ

Eliminacja używek

TCM w zaleceniach dotyczących wspierania płodności nakazuje eliminację używek. Poza tymi oczywistymi, jak  papierosy, pary starające się o poczęcie dziecka powinny porzucić picie kawy. Kofeina podnosi ciśnienie krwi, zwiększa ukrwienie nerek i działa odwadniająco, co zaburza przepływ energii qi w organizmie. A działając bezpośrednio na nerki zawiadujące płodnością, prowadzi u kobiety do rozregulowania cyklu płciowego.

Redukcja stresu

Stres zaburza przepływ energii Qi. Prowadząc zdrowy, harmonijny z otoczeniem styl życia oraz praktykując ćwiczenia QiGong można skutecznie obniżyć jego poziom, oraz zredukować negatywne dla organizmu skutki.

QiGong

Statyczne ćwiczenia przynoszące fenomenalne rezultaty. Pomaga przywrócić i utrzymać prawidłowy przepływ energii Qi, a tym samym zdrowie i ogólny dobrostan. Więcej informacji o Qigong znajdą Państwo TUTAJ

Profesor Zhang od 30 lat pomaga parom zajść w ciąże odnosząc na tym polu liczne sukcesy. Na pierwszą wizytę partnerzy powinni udać się wspólnie. Bardzo często bowiem problem leży po stronie obojga partnerów. Z tego powodu niezwykle ważne jest przebadanie każdego z osobna. każdy przypadek niepłodności jest indywidualny, a leczenie dostosowane do konkretnego przypadku nieprawidłowości. Niektórym parom wystarczy kilka zabiegów żeby pobudzić krążenie energii, inne natomiast wymagają dłuższego czasu terapii. Osoby zainteresowane leczeniem niepłodności zachęcamy do kontaktu z pracownikami Kliniki Mistrza Zhang w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rozwiania wątpliwości.