Specjalizacje

NIEPŁODNOŚĆ I CHOROBY KOBIECE

Przez ostatnie kilkanaście lat, wyspecjalizowaliśmy się w leczeniu chorób kobiecych. Pomogliśmy wielu parom starającym się o dzieci, kobietom, które przeżyły poronienie jak również i tym, które cierpią na różne dolegliwości i zaburzenia układu rozrodczego. Na podstawie wieloletnich doświadczeń zgromadziliśmy dużą wiedzę w leczeniu m.in. niepłodności, zaburzenia menstruacji czy też torbieli i guzów jajnika.

Według tradycyjnej medycyny chińskiej, nieregularne miesiączki lub ich brak czy też zespół policystycznych jajników mogą być spowodowane zaburzeniem nerek a także w niektórych przypadkach i śledziony. Według obserwacji i wiedzy Mistrza Zhang, na powstanie tych dolegliwości ma wpływ niekiedy również układ kostny (miednica, kręgosłup), gdzie ze względu na prowadzony tryb życia lub wiek dochodzi do obkurczenia lub zmian zwyrodnieniowych, co przekłada się na nieprawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Do leczenia chorób kobiecych podchodzimy holistycznie i stosujemy terapie łączone. Plan leczenia jest dopasowywany indywidualnie dla każdego pacjenta na wizycie konsultacyjnej.

NADWAGA

Tradycyjna chińska medycyna jest również skuteczna w utracie wagi. Nadwaga może być wynikiem m.in. zachwiania równowagi w organizmie, niedoboru energii qi w śledzionie, sercu, nadmiernej wilgoci czy też gorąca w żołądku.

Od kilku lat pomagamy pacjentom w zmniejszeniu masy ciała poprzez zastosowanie zabiegów akupunktury, masażu tuina, odpowiednio dobraną dietę oraz ziołolecznictwo. Program leczenia jest całkowicie bezpieczny i dostosowany do każdego pacjenta w zależności od zaburzeń funkcjonowania organizmu.

CHOROBY NOWOTWOROWE

Jedną z naszych specjalizacji jest leczenie bólu nowotworowego. Do dziś Mistrz Zhang pomógł wielu pacjentom chorującym na raka szyjki macicy, piersi, płuc, wątroby, nerek, trzustki, żołądka, przełyku, okrężnicy, mózgu itd. Po kilku miesięcznych terapiach akupunkturą i bioenergoterapią, niektóre guzy znikają, inne maleją, zaś jeszcze inne normują nie powodując przerzutów.

Praktyki Mistrza Zhang są także stosowane przez lekarzy medycyny chińskiej w innych krajach jak np. w Niemczech, Szwecji czy Anglii.

CUKRZYCA

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną i jest określana przez chińczyków jako niedobór yinPrzyczyn jej powstawania jest wiele jak np. silne napięcie nerwowe, stres, nadwaga, choroby nadnerczy, zaburzenia funkcji trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz niedobór energii w nerkach. Istnieje również genetycznee podłoże jej powstawania.

Od kilkunastu lat cukrzyca jest jedną z naszych specjalizacji. By móc ocenić skuteczność leczenia zapraszamy na konsultację do Mistrzem Zhang.

LECZENIE BÓLU

Terapie medycyny chińskiej skutecznie pomagają w leczeniu różnego rodzaju bólu. Do dziś pomogliśmy wielu pacjentom cierpiącym na:

   • bóle pleców i kręgosłupa, szyi, głowy, ramion, nadgarstek, bioder, stawów, nóg, miednicy, kolana
   • bóle mięśni ścięgien i wiązadeł (również w przypadku skręceń i zwichnięć)
   • zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów
   • bóle nerwowe
   • bóle po operacji
   • bóle nowotworowe
   • urazy i kontuzje