O nas

Historia Kliniki Mistrza Zhang w Polsce rozpoczęła się w 1991 roku. Jest inicjatywą całkowicie realizowaną przez jej założyciela Fengjun Zhang. Łączy on pasję do leczenia z miłością do tradycji i kultury Chin. Nazwa kliniki nawiązuje do profesji Fengjun Zhang. Mając 8 lat rozpoczął on naukę Wu-shu u chińskich mistrzów. Dziś sam jest uznanym Mistrzem w tej dziedzinie, posiadającym 7 Duan.

Leczenie, jakie oferuje Klinika oparta jest na taoistycznej medycynie chińskiej nazywanej też klasyczną medycyną chińską, prekursorem obecnie szeroko rozumianej tradycyjnej medycyny chińskiej.

Taoistyczna medycyna chińska jest holistyczną formą leczenia, gdzie bierze się pod uwagę całe ciało i umysł pacjenta; leczy się przyczynę, a nie objawy choroby. Jest oparta na filozofii taoistycznej i bazuje na kanonie medycyny chińskiej Żółtego Cesarza; dotyka zagadnień kosmologii; kieruje się zasadą równowagi yin i yang oraz regułą Pięciu Elementów. Dużą rolę w odpowiednim funkcjonowaniu organizmu pacjenta odgrywa energia qi. Zakłócenia w przepływie qi prowadzą do wielu chorób, dlatego tak ważne jest, aby zachować jej równowagę, która w konsekwencji korzystnie wpływa na stan psychiczny, fizyczny, duchowy i emocjonalny organizmu.

Klinika Mistrza Zhang, ogromną uwagę poświęca właśnie energii qi. Uważamy, że każdy bioenergoterapeuta medycy chińskiej podejmujący się leczenia pacjenta, przede wszystkim powinien sam posiadać odpowiednią równowagę qi. Taki stan uzyskuje się wieloletnią praktyką qigong. Mając na uwadze bogate doświadczenie Mistrza Zhang, z wielką radością oferujemy Państwu szereg skutecznych i sprawdzonych terapii z wykorzystaniem akupunktury, masażu tuina, bioenergoterapii, baniek ogniowych, guasha, moksoterapii oraz naturalnych ziół, a także różnego rodzaju ćwiczenia zdrowotne i dietetykę.

Klinika akupunktura
Fengjun Zhang

Fengjun Zhang

Założyciel Kliniki

Fengjun Zhang

profesor Światowej Federacji Medycyny Chińskiej (WFCMS)

profesor Światowej Federacji Medycznego Qigong (WASMQ)

v-ce przewodniczący Środkowoeuropejskiej Federacji Stowarzyszeń Medycyny Chińskiej (CEEFCMS)

v-ce przewodniczący Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury

 

założyciel kliniki Mistrza Zhang, bioenergoterapeuta z ponad 30 letnią praktyką tybetańskiego qigong, zdobywca wielu tytułów i wyróżnień w dziedzinie medycyny chińskiej, mistrz wushu posiadający 7 Duan.

Zhang ukończył studia na Uniwersytecie Wychowania Fizycznego w Pekinie (Beijing Sport University). Przez wiele lat pobierał także praktyki na Chińskiej Akademii Nauk Medycznych.

W Polsce od 1991 roku. Jest założycielem Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu-Shu Nan-Bei oraz Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury, będącego pierwszym polskim członkiem Światowej Federacji Towarzystw Akupunktury (World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies). Twórca Instytutu Life Science, zrzeszającego najlepszych fizjoterapeutów i lekarzy medycyny chińskiej z Europy i Chin, chcący dzielić się wiedzą oraz doszkalać swoje techniki pod okiem Mistrza Zhang.

Zhang opiera swoje leczenie na ponad 25 letnim doświadczeniu, badaniach oraz nieustannej praktyce, wykorzystując przy tym naukę starożytnych uczonych (m.in. Kanon Medycyny Chińskiej Żółtego Cesarza), wiedzę o konfucjanizmie, buddyzmie, taoizmie, qigong i wushu oraz zasady fizyki i prawa kosmosu. Wypracował własne teorie oraz techniki, które skutecznie wykorzystuje w swojej pracy. Ma na swoim koncie sukcesy w zakresie leczenia chorób ciężkich w tym nowotwory, bezpłodność cukrzycę, czy nadciśnienie.

Autor książek „Podstawy Taijiquan Forma 24”, „Taijiquan Styl Yang – Tradycyjna forma 40”, „Medycyna naturalna Qigong”. Twórca wielu publikacji na temat przepływu qi w organizmie, znaczeniu i funkcji kręgosłupa, zastosowania akupunktury w leczeniu chorób narządów wewnętrznych, układu kostnego, czy też chorób nowotworowych.

Certyfikaty i odznaczenia

akupunktura certyfikat