• 16
  • listopad

Tao seksu – najlepszy sposób na poprawę jakości życia seksualnego

Tao seksu znane również, jako “taoistyczna joga seksualna” lub “Qigong seksu”, to technika świadomego seksu wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Jej celem jest poprawa jakości życia seksualnego na poziomie fizycznym i duchowym oraz pozytywne wykorzystanie energii seksualnej, jako materii kreatywnego tworzenia. Znaczenie słowa “tao” odnosi się do doświadczania harmonii z kosmosem i całą otaczającą nas rzeczywistością

Dlaczego tao seksu (qigong seksu) poprawia życie seksualne?

Praktyka taoistycznej jogi seksualnej (qigong seksu) niweluje napięcia wywołane stresem, a także poziom lęku, dzięki czemu poprawia nastrój, odporność psychiczną, zwiększa odczuwanie przyjemnych emocji, a nawet pomaga w zapobieganiu i leczeniu problemów seksualnych. 

Czytaj również: Zaburzenia erekcji, a problemy z prostatą – skuteczne leczenie zaburzeń erekcji według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Praktyka rozmaitych odmian jogi reguluje tak zwaną przywspółczulną aktywność nerwową aktywując tę część układu nerwowego, która mówi ciału, aby zatrzymać się, odpocząć, strawić, obniżyć tętno. Ponad to reguluje wszelkie inne procesy metaboliczne, które powodują relaksację. Wzmocnienie koncentracji skutkuje kontrolowaniem wejścia i utrzymania pożądanych w danej chwili stanów. A co za tym idzie, pomaga opanować umysł i zyskać kontrolę nad życiem. W taoistycznej jodze seksualnej (ale również w innych odmianach jogi) ogromne znaczenie ma praca z energią qi. Temat energii i duchowości jest zwykle pomijany lub bardzo drugoplanowy w powszechnie dostępnych artykułach poświęconych praktyce jogi, dlatego aby zrozumieć sferę pracy z energią warto zapoznać się z techniką Qigong.

Czytaj również:  Qigong, jako skuteczny sposób profilaktyki i wspomagania leczenia koronawirusa i innych patogenów

Filozofia tao seksu

Praktyka taoistycznej jogi seksualnej jest doskonałym sposobem na poprawę życia seksualnego. Filozofia Tao Seksu opiera się na świadomym – a nie intuicyjnym – wykorzystaniu seksualności. Praktyka ta posiada charakter terapeutyczny i samorozwojowy. Poza znaczną poprawą życia seksualnego i wzmocnieniem więzi pomiędzy partnerami niesie ze sobą ogromne korzyści ogólno zdrowotne: wspomaga leczenie zaburzeń seksualnych – zarówno tych na podłożu psychicznym, jak i fizycznym, znacznie poprawia samopoczucie psychiczne i zadowolenie z życia, niweluje wewnętrzne blokady, poprzez wzmacnianie świadomości potęguje odczuwanie przyjemności, a co najważniejsze – prowadzi do wyzwolenia ogromnej siły osobowości i wzmocnienia ducha (Shen). 

Tao seksu – efekty na poziomie fizycznym

Efekty praktyki na poziomie czysto fizycznym można zaobserwować bardzo szybko, ponieważ ćwiczenia są bardzo proste i opierają się na wzmacnianiu mięśni w rejonie krocza i narządów rozrodczych, z których wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy. Dla uzyskania spektakularnych rezultatów niezwykle ważna jest prawidłowa praca z energią Qi. Świadomość jej przepływu oraz umiejętność prawidłowego wyznaczania kierunku przepływu jest sztuką, która odkrywa przed praktykującym nowy wymiar we wszystkich obszarach życia i prowadzi do ogólnego dobrostanu. Tej elitarnej sztuki pracy z energią można nauczyć się od wyspecjalizowanych Mistrzów Qigong, np. podczas  warsztatów organizowanych przez Mistrza Fengjun Zhang – założyciela Kliniki Mistrza Zhang oraz uznanego na całym świecie profesora Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i mistrza QiGong. 

Czytaj również Skuteczne metody odmładzania skóry według TCM. Akupunktura i QiGong

więcej Więcej o Qigong 

Terminach planowanych warsztatów Qigong dostępne są w aktualnościach na stronie Kliniki Mistrza Zhang