• 20
  • październik

Skuteczne metody odmładzania skóry według TCM: Akupunktura estetyczna i QiGong

Pełna blasku, promienna i młodo wyglądająca cera, to marzenie każdej kobiety. Na skutek upływającego czasu następuje zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, a skóra traci jędrność i sprężystość. Tradycyjna Medycyna Chińska ukazuje w jaki sposób spowolnić procesy starzenia się skóry bez inwazyjnych zabiegów. Jako najskuteczniejsze metody TMC rekomenduje akupunkturę kosmetyczną oraz praktykę QiGong. Na czym opierają się te metody i z czego wynika ich skuteczność? 

Akupunktura – czym jest i na czym polega

Akupunktura polega na nakłuwaniu metalowymi igłami wybranego obszaru ciała – skóry i tkanki podskórnej. Zabieg ten ma usprawnić przepływ energii Qi. Efektem jest poprawa funkcjonowania całego organizmu, zwiększenie witalności i wzmocnienie układu odpornościowego. Według tradycyjnej medycyny chińskiej poszczególne obszary na skórze połączone są siecią nerwów z określonym miejscem wewnątrz ciała. Stymulacja poszczególnych punktów na skórze wpływa na organy wewnętrzne. Ponadto akupunktura przywraca równowagę fizjologiczną i metaboliczną, pobudza układ krwionośny, naprawia tkanki i łagodzi ból. Jednym z rodzajów akupunktury jest akupunktura kosmetyczna wykorzystywana w łagodzeniu objawów starzenia skóry twarzy.

Akupunktura kosmetyczna twarzy – geneza

Wpływ akupunktury na stan skóry został odkryty przypadkiem przy okazji terapii chorób wewnętrznych. Szybko zauważono, że u pacjentów poddawanym regularnym zabiegom akupunktury następowała znaczna poprawa wyglądu skóry. Poprawiała się jej gęstość, cera nabierała blasku i promiennego wyglądu, a objawy starzenia stopniowo zanikały. Metoda ta, w krótkim czasie znalazła się w obszarze zainteresowania chińskich arystokratek i została udoskonalona i spersonalizowana typowo pod efekt kosmetyczny. W dzisiejszych czasach metoda ta jest dostępna dla wszystkich, a wzrost świadomości społecznej i popularności kosmetyki naturalnych spowodował, że cieszy się coraz większą powszechnością i uznaniem.

Akupunktura kosmetyczna twarzy – na czym polega jej skuteczność

Terapeuci TCM wskazują, że zmarszczki pojawiają się na skutek gorąca generowanego przez stały skurcz mięśni mimicznych. Wysoka temperatura wysusza skórę, co powoduje jej starzenie. Rolą akupunktury jest usunięcie tych blokad i udrożnienie meridianów. Dzięki temu możliwe będzie wyprowadzenie ciepła, a objawy starzenia zaczną ustępować, a cały proces zwolni tempo. 

Akupunktura kosmetyczna twarzy – efekty

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosowanie akupunktury kosmetycznej pozwala na odblokowanie meridianów, dzięki czemu zwiększa się dopływ życiodajnej energii Qi i krwi do skóry twarzy. Skutkuje to odżywieniem komórek, spowolnieniem procesów starzenia, spłyceniem nawet głębokich zmarszczek i zniwelowaniem przebarwień. Akupunktura kosmetyczna działa w dwóch obszarach – z jednej strony poprawia odżywienie skóry, co przynosi zmiany na poziomie komórkowym, a z drugiej wpływa na zmianę wyglądu. Skóra staje się bardziej gęsta, jędrna i świetlista. Nabiera pięknego, naturalnego dla siebie kolorytu, staje się mniej „przezroczysta” i naturalnie piękna. Wyraźnie poprawia się owal twarzy, która wygląda na wyraźnie  młodszą. 

Akupunktura kosmetyczna – kiedy ją stosować?

Około 25 roku życia zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Rozpoczyna się proces starzenia objawiający się zmianami zachodzącymi w skórze. Jego tempo warunkują zarówno czynniki genetyczne jak i środowiskowe. Czas, w którym na skórze pojawią się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, a mięśnie zaczną opadać negatywnie odbijając się na wyglądzie owalu twarzy można skutecznie opóźnić zabiegami anti-aging. Współczesne badania dowodzą doskonałych rezultatów akupunktury kosmetycznej i pozwalają zaliczyć tę metodę do najskuteczniejszych terapii anti-aging. 

Akupunktura kosmetyczna odmładzająca

Akupunkturę można również stosować jako terapię przeciwzmarszczkową. Wówczas należy jednak mieć na uwadze względną trwałość jej rezultatów i związaną z tym konieczność powtarzania zabiegów. Nie mniej jednak przed sięgnięciem po bardziej inwazyjne zabiegi chemiczne warto spróbować tej naturalnej metody. Efekty będą zaskakujące.

Akupunktura kosmetyczna twarzy – jak wygląda zabieg

Zabieg akupunktury kosmetycznej opiera się na nakłuwaniu odpowiednich miejsc na twarzy i jest bezbolesny. Tępo rezultatów na skutek akupunktury uwarunkowane jest od różnych czynników. Precyzyjnie określa je terapeuta TCM po zdiagnozowaniu stanu skóry i przyczyny problemu. Można przyjąć, że akupunktura kosmetyczna daje pierwsze rezultaty po 2-3 zabiegach. Czasem wyraźnie zauważalne zmiany w wyglądzie i elastyczności skóry następują po 10 spotkaniach – jest to zależne od głębokości i liczby zmarszczek i elastyczności skóry. W takim przypadku po około 10 zabiegach zaleca się kontynuowanie akupunktury raz w miesiącu, aby utrzymać uzyskane efekty.

QiGong – całkowicie darmowy, dostępny dla wszystkich i najskuteczniejszy sposób na zmarszczki

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej to, co najlepsze dla zdrowego i harmonijnego funkcjonowania człowieka jest zupełnie bezpłatne i znajduje się w każdym z nas. Jest to życiodajna energia Qi, które wspierana i stymulowana we właściwy sposób przekłada się na ogólny stan dobrobytu człowieka. Terapia anti againg oraz przeciwzmarszczkowa z wykorzystaniem praktyki QiGong przynosi nieocenione i długotrwałe rezultaty – zdaniem terapeutów TCM: lepsze niż jakiekolwiek płatne metody. Poprzez ćwiczenia QiGong energia Qi dociera do narządów wewnętrznych zasilając je życiodajną siłą, a następnie dociera do skóry i twarzy, która młodnieje na skutek zdrowienia całego organizmu. Rezultaty zauważyć można już po 1-2 zabiegach.

Akupunktura kosmetyczna Warszawa – najlepsza klinika

Jak w przypadku każdego zabiegu wywodzącego się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej decydując się na akupunkturę estetyczną, przy wyborze miejsca, warto kierować się doświadczeniem i kwalifikacjami samego Mistrza. Zgodnie z naukami TCM, to energia samego terapeuty stanowi 90% sukcesu. Tego samego zdania jest założyciel Kliniki Mistrza Zhang – uznawany na całym świecie profesor Tradycyjnej Medycyny Chińskiej  Fengjun Zhang. Harmonijna i odpowiednio wykształcona energia terapeuty zasila pacjenta uruchamiając zaawansowane procesy regeneracji na poziomie komórkowym.